Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzmir Adıyamanlılar Derneği Başkanı İş Adamı A.Kadir Karadağ
İzmir Adıyamanlılar Derneği Başkanı İş Adamı A.Kadir Karadağ
"ADIYAMAN'I EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYORUZ"
29 Aralık 2011, 16:48

 

 

İzmir Adıyamanlılar Derneği Başkanı İşadamı A.Kadir Karadağ İzmir’de yaptıkları faaliyet ve etkinliklerle Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ı dernek binasında kabul eden Karadağ GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Kıymaz’a 2011 yılının değerlendirmesini yaparken dernek çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Gazetemiz muhabiri Mustafa Çetin’in resimlediği görüşmeyi Muhabirimiz H.Dilek Kıymaz kaleme aldı.

Karadağ şunlar söyledi; “Derneğimiz 2010-2011 yılında bayağı hareketli bir yıl geçirdi. Derneğimizin kuruluşu 2002 yıllarında oldu. Bu yıllarda faaliyetlere çok hızlı başladık. Bir ara bayağı etkin olduk. Gençlik ve kadın kolları oluşturduk İzmir ve çevresine açıldık fakat İzmir’deki Adıyamanlıların sayısının az olması nedeniyle bu işin birkaç kişinin sırtında dönmesi bazı arkadaşlarımızı bayağı yordu, bizde tempomuzu düşürdük.

“HEMŞEHRİLERİMİZ NERDEN ADAY OLURSA DESTEKLERİZ”

2011 yılı seçim yılı olması nedeniyle İzmir’deki Adıyamanlılar bir misyon üstlendiler. Bunda da derneğimizin çok katkısı oldu. Ayrıca yönetim kurulu üyelerimizden iki tane hemşehri milletvekili adayımız oldu. Bunlardan işadamı sayın Bilal Doğan temayül yoklamasında İzmir’de AK Parti 1.bölgeden birinci oldu. Bunu gururla söylüyorum. Arkasında dolu dolu durmaya çalıştık. Derneğimizin bir siyasi kimliği olmaması gerektiğine inanan biri olarak bunu söylüyorum ancak siyasi görüşü ne olursa olsun Adıyamanlı olduktan sonra dernek olarak desteklememiz gerektiği inancındayım.

“İZMİR-ADIYAMAN UÇAK SEFERİ BAKANIMIZDAN İSTEDİK”

Bu sene seçim yoğunluğunun dışında Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım bey ile görüştük. İzmir-Adıyaman arası direkt uçak sözünü aldık. Bu bizim için çok önemli. Sayın Genel Sekreterimiz Halit bey bu konuda görüşmeler yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Ertuğrul Günay’ı derneğimizde ağırlayarak yakın irtibat halinde olduk. Genel Sekreterimiz Halit bey ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye başkanımız Aziz Kocaoğlu ile görüşerek İzmir fuarında Adıyaman’ın tanıtılması için ricada bulunacağız. Her sene 1 ilimiz onur konuğu oluyor. Bu sene Adıyaman’a bu şansın tanınmasını istiyoruz. Adıyaman’ın onur konuğu olması için taleplerimiz olacak.

“HEMŞEHRİLERİMİZİ KAYNAŞTIRDIK”

Haziran ayında her sene olduğu gibi tanışma ve dayanışma gecesi düzenledik. Gecemizde bakanlarımızın konuk ve konuşmacı olmasını sağladık, hemşerilerimizi bir araya getirdik. Yöresel sanatçılarımızı Adıyaman’dan getirterek Adıyaman türkülerini yaşatmaya çalışıyoruz. İzmir’de önemli bir yeri olan bir başka dernekte daha faaliyetlerimiz var ki bu da İzmir Anadolu Dernekler Birliği dediğimiz bir STK. Birçok hemşeri derneğinin üye olduğu bir dernek. Burada ikisi başkan yardımcısı olmak üzere üç tane temsilcimiz var. Burada boş durmamaya çalışıyoruz.

“HEMŞEHRİLERİMİZE LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Toplu mesaj sistemiyle iyi ve kötü günlerimizde bir arada olmaya çalışıyoruz. Kısacası her Adıyamanlı gibi ilimize ve yaşadığımız yere layık olmaya çalışıyoruz. Etkinliklerimizi geniş kitlelere duyurmak için her yıl bir dergi basıyoruz. Adıyaman’ın turizmini ve yemeklerini  tanıtan televizyon programları yaptık. Derneğimizi Pazar günleri hariç her gün açık tutmaya çalışıyoruz. İzmir’de Adıyamanlıların nüfusu 10-15 bin civarında. İzmir’de en saygın sivil toplum örgütlerinden birisiyiz.

“HEMŞEHRİLERİMİZE HER PLATFORMDA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Bilal Doğan ve Abdullah Tekbaş kardeşimiz milletvekili adayı oldular. Abdullah Tekbaş 2. bölgeden 11. sırada idi. Bilal bey de 1. bölgeden 7. sıra adayıydı. Bilal beyin bulunduğu listeden 6 milletvekili çıktı Bilal bey çıkmadı direkten döndü. Üzüldük. Yönetim kurulumuz işadamlarından oluşuyor. Temsilcilikler oluşturarak İzmir’in çevresine açıldık. Bornova, Çeşme ve Torbalı temsilcileri oluşturduk. Onlarda bizimle irtibat halindeler.’ dedi.

KIYMAZ: “NEREDE ADIYAMANLI VARSA ORADAYIM”

Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’da İzmir gezi ve temasları sırasında yaptığı ziyaretten mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi ‘ …ekmeklerini geleceklerini gurbet ellerde arama durumunda kalmış hemşerilerimi gurbette yalnız bırakmıyorum, dünyanın neresinde Adıyamanlı varsa bende oradayım. Onların dertleri ve sevinçlerini paylaşıyorum, etkinliklerine katılıyorum. İzmir metropolünde branşlarında alanların da hemşerilerimiz parmak ısırtacak başarılar göstermişler. Dürüst kişilik ve misafirperverlikleri ile etraflarına örnek olmuşlar. İzmir’de Adıyaman imajı çok iyi, emeği geçen hemşerilerime teşekkür ediyorum her zaman hemşerilerimin yanındayım’ dedi.

 

.Gap Olay

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Diğer Haberler

EN ÇOK OKUNANLAR

  • Bugün haber eklenmedi.

SİTE ANKET

Sizce Şike İddialarına Adı Karışan Fenerbahçe'nin Durumu Ne Olmalı?